poslat pohladnicuPoslať pohľadnicu
Email:
Heslo:
Zostať prihl. | >> prihlásiť
| registrácia | zabudnuté heslo
kengura
kengura

Najnovšie správy - Topky.sk




Wed, 23 May 2018 16:30:06
FLORENCIA - Pred 520 rokmi, 23. mája 1498, bol vo Florencii ako kacír popravený taliansky mních a náboženský reformátor Girolamo Savonarola. Tento fanatický kazateľ a dominikánsky rehoľník ovládal niekoľko rokov celé mesto a premenil túto republiku na prísne teokratický štát.
Autor:
Wed, 23 May 2018 16:23:30
IVERNESS - Lenivé posedávanie vnučky s babičkou na brehu jazera Loch Ness narušila prítomnosť neznámeho úkazu, ktorý sa objavil na hladine. Dievčatko to pohotovo nakrútilo a ani netušilo, čo svojím videom spustí. Tešia sa z neho všetci tí, čo sú presvedčení o tom, že Lochnesská príšera nie je iba výplodom bujnej ľudskej fantázie.
Autor:
Wed, 23 May 2018 16:22:23
HAVAJ - K znepokojivým zisteniam sa dopracovali vedci z observatória Mauna Loa na Havaji po tom, ako vyhodnotili štúdiu nazvanú Atmosférická chémia a fyzika. Jej výsledky naznačujú, že jedna z východoázijských krajín pravdepodobne používa chlórofluorokarbóny, ktoré Montrealský protokol zaradil na zoznam látok poškodzujúcich ozónovú vrstvu.
Autor:
Wed, 23 May 2018 16:21:31
BANSKÁ BYSTRICA - Dvojčatá Mirko a Milan Veselovci sa zaslúžili o vypuknutie Slovenského národného povstania 29. augusta 1944. Boli iniciátormi obsadenia budovy Veliteľstva pozemného vojska v Banskej Bystrici, čím umožnili centrálne koordinovať povstalecké akcie na Slovensku. Bratia sa narodili 23. mája 1903 vo Zvolene, čiže presne pred 115 rokmi.
Autor:
Wed, 23 May 2018 16:20:29
LONDÝN - Do štúdia rannej šou britskej televízie ITV sa usadla na pohovku 27-ročná žena, ktorá by mala byť zaradená na zoznam vzácnych druhov, pretože napriek svojmu veku je ešte stále panna. Za tento status sa však nehanbí a možno jej intímna spoveď konečne pritiahne pozornosť vysnívaného partnera.
Autor:
Wed, 23 May 2018 16:11:00
BRATISLAVA - Nie je tomu tak dávno, čo svet pobláznili filmové stvárnenia obľúbených komiksových príbehov a fanúšikovia superhrdinov sa z nich tešia doteraz. V posledných rokoch sa v spojení s komiksami však tvorcovia zamerali aj na televíznu scénu, vďaka čomu si môžeme užiť superhrdinov aj v seriálových spracovaniach.
Autor:
Wed, 23 May 2018 16:10:00
BRATISLAVA - Je to na hlavu alebo má Deanne Carsonová pravdu a rodičia by sa mali detí už od malička pýtať, či im môžu vymeniť plienku?
Autor:
Wed, 23 May 2018 16:07:31
Malorka sa teší mimoriadnej obľube turistov a každé leto sem cestuje aj množstvo Slovákov. Tento rok by však pri mori mali byť opatrnejší, pri populárnej pláži Ciudad Jardin neďaleko hlavného mesta Palma sa objavila mimoriadne nebezpečná medúza.
Autor:
Wed, 23 May 2018 13:24:00
BRATISLAVA - #Náš zákazník, náš pán. Niekedy, keď pracujete s ľuďmi, vám neostáva nič iné, než zaťať zuby a silene sa usmievať. Viete, že máte pravdu. Vo svojom fachu ste odborník (alebo sa aspoň tak tvárite), no klient sa vás neraz snaží presvedčiť o opaku. Pozrite sa spolu s nami na 10+ zážitkov zozbieraných v reálnych situáciach, ktoré vám ukážu, že pri práci s ľuďmi vám rozhodne nehrozí nuda!
Autor:
Wed, 23 May 2018 13:23:00
BRATISLAVA - Slovenský dídžej a producent Philipee, hrajúci rôzne štýly tanečného žánra house, mal pred dvoma rokmi sen vytvoriť na Youtube formát DJ mixov po vzore DJmagTV či Boiler Room. Projekt nazval EEtv a ako pridanú hodnotu chcel modernú tanečnú hudbu okoreniť hudobníkmi či špeciálnymi hosťami zo Slovenska i zahraničia.
Autor:
Wed, 23 May 2018 13:18:59
Biely piesok a tyrkysové more na pobreží, zelený dažďový prales vo vnútrozemí, to je typické pre nedotknutý raj Andamanských ostrovov. Roland Vízner s manželkou a dvoma malými deťmi na nich prežili 5 týždňov a precestovali ich od severu na juh a od západu na východ. Ako vyzerá realita indického raja? Ktoré sú najkrajšie miesta, ako sa na ne dostať a kde sa ubytovať? Na ktorých plážach budete sami a na ktorých si vás budú fotiť záplavy indických turistov? Čítajte ďalej...
Autor:
Wed, 23 May 2018 10:50:32
AINTREE - Na predávkovanie kokaínom zomrela len devätnásťročná Britka po tom, ako zo strachu pred policajtmi prehltla balíček kokaínu. Vyšetrovateľ označil jej úmrtie ako nehodu a pri komentovaní nešťastnej udalosti naložil dílerom, ktorí sa neštítia do svojich špinavých obchodov zaťahovať deti.
Autor:
Wed, 23 May 2018 10:47:00
BRATISLAVA - Často sa budíte s opuchnutými očami? Ak vám spánok nechýba, poriadne sa zamyslite nad tým, čo ste predchádzajúci deň pili a jedli. Problém môže byť v strave i nesprávnom pitnom režime. Opuchy očí však môžu byť aj známkou vážnych zdravotných ťažkostí. Ako si s nimi čo najrýchlejšie poradiť?
Autor:
Wed, 23 May 2018 10:46:00
BRATISLAVA - Zarobiť si obchodovaním s bitcoinom, ktorého cena sa tento rok prepadla o takmer 40 %, bolo v ostatnom čase celkom náročné. Startupom, ktoré poskytujú služby podporujúce kryptotrhy, sa však darí oveľa lepšie. Spoločnosti ako Revolut s platobnou aplikáciou, či mobilný broker Robinhood, zaznamenali nárast nových zákazníkov po tom, ako pridali do svojej ponuky možnosť nákupu a predaja digitálnych tokenov.
Autor:
Wed, 23 May 2018 08:41:07
FERNANDO DE NORONHA - Na brazílskom ostrove Fernando de Noronha sa po dvanástich rokoch prvýkrát narodilo dieťa, aj keď tam platí zákaz privádzať deti na svet. Ostrov leží 370 kilometrov východne od brazílskeho mesta Natal a ak tam ženy otehotnejú, musia odísť rodiť na brazílsku pevninu. Na ostrove žije 3000 ľudí a nie je tam žiadna pôrodnica.
Autor:
Wed, 23 May 2018 08:40:24
BUENOS AIRES - Video pochádzajúce z argentínskej metropoly podľa jeho autora zachytáva ducha pobehujúceho po miestnom futbalovom štadióne. Počas nočnej zmeny ho nakrútil Raul Arguello, ktorý pracuje ako zamestnanec bezpečnostnej služby. Z výjavu bol zhrozený.
Autor:
Wed, 23 May 2018 08:35:00
BRATISLAVA - Ak vás od detstva rodičia presviedčali, že dôsledná hygiena je najlepšou prevenciou chorôb, možno sa mýlili. Britský profesor Mel Greaves sa domnieva, že odhalil príčinu najbežnejšej formy detskej rakoviny.
Autor:
Tue, 22 May 2018 21:07:15
ATLANTA - Lietadlo museli opustiť všetci cestujúci, zmätok spôsobila bláznivá žena, ktorá meškala. Safira prišla neskoro a nestihla tak nástup do lietadla. No ani napriek tomu sa nezastavila a agresívnym spôsobom donútila letušky, aby vyhlásili, že všetci cestujúci musia vystúpiť.
Autor:
Tue, 22 May 2018 21:06:00
BRATISLAVA - Bolo by skvelé pracovať z pohodlia domova - bez skorého ranného vstávanie a cestovania, však? Alebo by ste si prácou na doma chceli privyrobiť nejaké peniaze navyše? Ponúk, ktoré hovoria o tom, ako zázračne si dokážete zarobiť bez toho, aby ste vystrčili nos z domu, je ako maku. Určite ste takú videli aj vy. Tieto inzeráty tvrdia, že za drobné manuálne práce, klikanie na internete alebo zámerne nešpecifikovanú pozíciu vám dajú nadpriemerné zárobky. Naozaj je to však tak, ako tvrdia? Na čo si dať pozor a ako nenaletieť špekulantom?
Autor:
Tue, 22 May 2018 21:00:00
ŽENEVA - #Bežný Slovák šetrí celý rok na to, aby počas leta mohol ísť aspoň na týždeň k moru do priemerného hotela s priemernými službami. Tí šťastnejší sa môžu pochváliť exotickými destináciami či 5* hotelmi, avšak toto je strop aj pre tých najbohatších.
Autor: